,,Dziś dla Babci słońce mamy

I całuski dla Dziadziusia.

Dziś życzenia wnuczek składa

I piosenkę śpiewa wnusia.”

Dnia 21 i 22 stycznia obchodzimy Święto Naszych Dziadków. Z tej okazji 21.01.2010 r. w przedszkolu w Dzierzążnie, w Mezowie i w zerówkach odbyły się uroczystości specjalnie dla Nich. Wśród zaproszonych gości byli: ks. Kanonik Witold Bierut – Proboszcz z Parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Borowie, pani Irena Markowska – pracownik socjalny GOPS w Kartuzach, pani Mirosława Kazana – prezes oddziału Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, pan dyrektor ZKiW Ireneusz Moskal oraz pani wicedyrektor Małgorzata Wnuk Lipińska.

Dzieci z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla Babci i Dziadka oraz przedstawiły przygotowane przez siebie przedstawienia. Były łzy wzruszenia w oczach niejednej Babci, a Dziadkowie z dumą patrzyli, jak pięknie prezentują się ich pociechy.

Po części artystycznej wnuczęta najpiękniej jak potrafiły podziękowały swoim Dziadkom za miłość, troskę i opiekę własnoręcznie wykonanymi kwiatami i laurkami. Życzeniom, całusom i uściskom nie było końca. Następnie wraz z gośćmi zasiedli do wspólnego stołu na słodki poczęstunek.

Podczas uroczystości w przedszkolu towarzyszył gościom Dziadek Damiana pan Konrad Miłosz, który przygrywał na akordeonie przy wspólnych zabawach tanecznych i śpiewie ludowych piosenek.

Miłą niespodzianką były nagrody ufundowane przez panią Irenę Markowską z GOPS w Kartuzach. Otrzymali je Dziadkowie najmłodszych przedszkolaków.

Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami uroczystości, której atmosfera była bardzo rodzinna.

dcp_4249_small.jpg dcp_4250_small.jpg dcp_4252_small.jpg dcp_4255_small.jpg dcp_4262_small.jpg
dcp_4264_small.jpg s7300016_small.jpg s7300026_small.jpg s7300065_small.jpg s7300076_small.jpg

Uroczystości przygotowały nauczycielki Alicja Szulta, Elżbieta Rzepka, Bożena Burakowska, Maria Meissner oraz Dorota Woźniak. Na keyboardzie akompaniowała pani Marta Szadłowska.

Gorące słowa podziękowania należą się Rodzicom, którzy okazali dużą pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu uroczystości.

Strona główna