Lena Jaroszewska z klasy VIII b od dwóch lat bierze udział w projekcie Zdolni z Pomorza w obszarze kompetencji społecznych. 21 listopada 2020 roku wystąpiła w roli prelegenta na IV Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej w panelu nauk humanistycznych. Tegoroczne sympozjum realizowane na Politechnice Gdańskiej dotyczyło problemu: „Cywilizacja kontra natura. Ziemia w obliczu zmian klimatycznych”.

Lena wygłosiła przygotowany przez siebie referat, którego temat brzmi: „Proekologia – przymus, zachęta czy potrzeba? Analiza świadomości i potrzeb nastolatków”. Wcześniej przeprowadziła badania ankietowe wśród 210 respondentów z klas 6-8 kilku szkół podstawowych z powiatu kartuskiego.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Strug oraz rektor Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, a następnie wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Jacek Piskozub. Aby wziąć udział w konferencji należało już w czerwcu napisać abstrakt, na podstawie którego zakwalifikowano wybrane osoby do wygłoszenia referatu. Jest to ogromne wyróżnienie nie tylko dla Leny, ale i dla Szkoły Podstawowej w Dzierżążnie. Gratulujemy.

ivpukn_plakat_small.jpg ivpukn_program1_small.jpg ivpukn_program2_small.jpg ivpukn_certyfikat_lena_small.jpg

Strona główna