Dnia 01 marca 2011 roku odbyła się wycieczka dzieci z przedszkola w Dzierżążnie do Cukierni „Alicja” w Kiełpinie. Powitał nas tam właściciel - kierownik cukierni, pan Henryk Gransicki oraz piękny zapach świeżego pieczywa i ciastek.

Dzieci obserwowały pracę piekarzy i cukierników. Poznały poszczególne etapy wypieku chleba, bułek, ciasteczek oraz urządzenia do wyrobu, wypieku ciast i smażenia pączków. Obserwowały jak w ogromnej elektrycznej dzieży mieszano składniki na chleb, następnie gotowe ciasto trafiało do maszyny porcjującej. Ukształtowane bochenki wkładano do foremek, a następnie na specjalny ,,piętrowy” wózek. Przedszkolaki zapoznały się z różnorodnością gatunków ciast, tortów, ciasteczek, bułek i chleba. Widziały, jak wałkuje się ciasto, dekoruje torty oraz jak wyrabia się do nich słodką masę. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość samodzielnego wykonywania bułek i pączków. W czasie wizyty w cukierni dzieci degustowały różne wypieki i piły soczki.

dscf3492_small.jpg dscf3498_small.jpg dscf3554_small.jpg dscf3569_small.jpg dscf3587_small.jpg
dscf3618_small.jpg dscf3667_small.jpg dscf3671_small.jpg dscf3686_small.jpg img_0988_small.jpg

Przedszkolaki podziękowały załodze piekarni, dzięki której mogły zgłębić tajniki wypieku pieczywa i ciastek.

Serdeczne podziękowania za pomoc w przewozie i opiece nad dziećmi składamy rodzicom: pani Justynie Cybulskiej, pani Katarzynie Kańskiej oraz panu Mariuszowi Treder.

Strona główna