Od początku roku szkolnego do lutego 2019r. w Przedszkolu w Dzierżążnie odbywały się spotkania czytelnicze z panią Beatą Babińską i uczniami z naszej szkoły. A byli to: Anna Sobczyńska, Adrian Domaros, Seweryn Cybulski, Daria Strongowska, Miłosz Teterycz, Pola Kostuch, Julia Dębska, Mateusz Formela.

Celem programu zajęć czytelniczych było:

• zapoznanie dzieci z różnymi utworami literackimi - opowiadania, wiersze,

• wzbudzanie zainteresowania literaturą dziecięcą i propagowanie czytelnictwa,

• rozwijanie samodzielnego myślenia, ćwiczenie pamięci i koncentracji oraz pobudzanie wyobraźni,

• zachęcenie dzieci szkolnych do działalności społecznej poprzez angażowanie uczniów w akcje czytelnicze,

• zwrócenie uwagi rodziców na istotę krzewienia wśród dzieci postaw czytelniczych,

• kształtowanie postaw artystycznych poprzez próby plastycznych interpretacji utworów literackich,

• włączenie dzieci przedszkolnych w życie biblioteki szkolnej.

W każdy poniedziałek w przedszkolu i bibliotece szkolnej dzieci słuchały utworów literackich różnych autorów. A były to: „Gang słodziaków” Renaty Piątkowskiej, „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego, „Tajemnica weneckiej maski” i „Michałek i pudełko niespodzianek” Agnieszki Stelmaszyk, „Franklin czyta kolegom” Paulette Bourgeois i wiele innych.

Spotkania literackie rozwijały u dzieci zamiłowanie do uważnego słuchania pięknego czytania, rozmawiania o przeczytanych utworach oraz interpretacji plastycznej różnymi technikami wybranych tekstów literackich. Dzieci przedszkolne z zaciekawieniem słuchały ciekawych tekstów literackich przedstawiających przygody bohaterów i ciekawy świat przyrody. Często przeżywały przygody różnych postaci i wzorowały się na ich zachowaniach. Poprzez częste słuchanie pięknego literackiego języka dzieci bogaciły swój język. Ważne były słowa „Książka może stać się naszym przyjacielem, może bawić, może wzruszać, może przenieść dzieci w niesamowity zaczarowany świat, wystarczy tylko wziąć ją w dłonie, czytać i dać się ponieść wyobraźni”.

Do czytania tekstów literackich swoim dzieciom zachęcano też Rodziców. Wszystkie dzieci w grupie otrzymały albumy „Czytam codziennie”.

dscn7582_small.jpg dscn7587_small.jpg dscn7593_small.jpg dscn7602_small.jpg dscn7606_small.jpg
dscn7781_small.jpg dscn7786_small.jpg dscn7872_small.jpg dscn8850_small.jpg dscn8875_small.jpg

Strona główna