„Idzie, idzie Pani Jesień, różne dary w koszu niesie.

Ma tam liście, piękne, nowe, bardzo barwne kolorowe…”

Olga Pruszkowska

W okresie jesieni dzieci z Przedszkola w Dzierżążnie i dzieci ze świetlicy szkolnej oddziału przedszkolnego sześciolatków wykonywały prace plastyczne na temat „Jesień na Kaszubach” do Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach. Prace plastyczne dzieci będą przez organizatorów popularyzowane w katalogach i eksponowane na różnych wystawach województwa pomorskiego. Dzieła plastyczne wykonywały dzieci: Mateusz Banasik, Julia Bystron, Celina Cybulska, Maja Dudzik, Antoni Elgert, Zofia Gosz, Damian Gruba, Klara Hirsz, Laura Kąkol, Lucjan Lewicki, Aleksandra Mehring, Ryszard Miotk, Lilia Pionk, Bartłomiej Rzepka, Arkadiusz Szafrański, Agata Wesołowska, Alex Włodzik, Hanna Hinc, Grzegorz Hirsz, Kajetan Hirsz, Mikołaj Jereczek, Fabian Kalkowski, Jan Lubecki, Filip Mering, Błażej Michalski, Jakub Pionk, Zofia Plichta, Estera Renowska, Laura Serkowska, Luiza Serkowska.

Dzieci wykonywały prace w dwóch technikach plastycznych: rysunek i malarstwo. Aby wykonać prace plastyczne, dzieci miały wcześniej różne ciekawe zajęcia edukacyjne. Brały udział w wycieczkach pieszych do lasu i ogrodów działkowych, obserwowały przyrodę jesienną na Kaszubach, słuchały i inscenizowały utwory literackie, śpiewały jesienne piosenki, oglądały różne obrazki w książkach i plakatach, wykonywały doświadczenia i eksperymenty malarskie oraz różne zadania dydaktyczne w kartach pracy i inne.

Podczas wykonywania prac plastycznych zwracano uwagę na podniesienie świadomości ekologicznej dzieci, popularyzację zagadnień ochrony środowiska przyrodniczego oraz poszerzanie doświadczeń i wiedzy z zakresu malarstwa i rysunku.

Dnia 02.12.2019r., w związku z tym, że zbliżają się mikołajki, wszystkie dzieci za pięknie wykonane prace plastyczne otrzymały mikołajkowe czapki, słodycze i inne ciekawe rzeczy.

dscn6218_small.jpg dscn6227_small.jpg dscn6248_small.jpg dscn6272_small.jpg dscn6275_small.jpg dscn6301_small.jpg
dscn6308_small.jpg dscn6587_small.jpg dscn6596_small.jpg dscn6609_small.jpg received_1406225566201837_small.jpg

Strona główna