Dnia 16 września 2019 r. w przedszkolu w Dzierżążnie odbyło się spotkanie z komendantem Straży Miejskiej panem Krzysztofem Pawłowskim na temat ”Bezpieczny Przedszkolak”.

Zaproszony gość opowiadał dzieciom o swojej pracy, obowiązkachi odpowiedzialności. Dzieci miały możliwość obejrzenia munduru, czapki oraz przedmiotów, których strażnicy miejscy używają podczas pełnienia obowiązków. Inspiracją do spotkania była tematyka bezpieczeństwa dzieci-bezpieczne poruszanie się w otoczeniu przedszkola i poza nim, zagrożenia wynikające z kontaktów z obcymi ludźmi oraz nieznanymi zwierzętami. Strażnik miejski uczulał dzieci, aby w razie niebezpieczeństwa wzywać na pomoc funkcjonariuszy, mieć zaufanie do osób mundurowych oraz mówił o tym, jak ważna jest znajomość własnego imienia i nazwiska, adresu zamieszkania zwłaszcza w sytuacji zagrożenia, czy zgubienia się. Wspólnie wypracowano definicję pojęcia „obcy”. Następnie przedszkolaki obejrzały historyjkę obrazkową ukazującą sytuacje, które mogą zdarzyć się pod nieobecność rodziców w domu. Dzieci dowiedziały się, że nie wolno ufać dorosłym, którzy coś obiecują, częstują słodyczami, dają drobne prezenty i proszą aby dziecko gdzieś z nimi poszło.

Na koniec spotkania dzieci podziękowali za wizytę i zaprosili na kolejną. Przedszkolaki w nagrodę otrzymały kolorowanki utrwalające wiadomości z przeprowadzonej prelekcji i słodycze.

_100241_small.jpg _100344_small.jpg _100737_small.jpg _101733_small.jpg
_102144_small.jpg _102445_small.jpg _102622_small.jpg _102906_small.jpg

Strona główna