W dniu 19 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach odbyły się gminne eliminacje VII Pòwiatowò – Gminowigò Kònkùrsu dlô Czëtińców "Méster Bëlnégò Czëtaniô". Do rywalizacji o tytuł mistrza czytania w języku kaszubskim stanęło 24 uczestników w pięciu kategoriach: klas I - III i IV - VI szkoły podstawowej, klas VII - VIII szkoły podstawowej, szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe. Uczniowie klas I-III czytali utwory Alojzego Nagla Bajki I bajeczki z działu Cëdowny wzénik. Dla uczniów szkół podstawowych - kl. IV-VI była epopeja A. Majkòwsczégò Żëcé i przigòdë Remùsa Dzél I Na Pùstkòwiu, Rozdzél I – III. Do konkursu przystąpiło 4 uczestników: Beniamin Arendt kl. IV (III),Wiktoria Guz kl. VI, Klaudia Hirsz kl. VI, Adam Wesołowski kl. VI.

Komisja w składzie: przewodnicząca jury p. Elżbieta Bugajna oraz członkowie p. Barbara Kąkol i p. Kazimiera Socha oceniała czytających uczestników, zgodnie z regulaminem, zwracając szczególną uwagę na czystość i poprawność wymowy, prawidłowe akcentowanie wyrazów i większych całości składniowych, melodię wymowy oraz swobodę wypowiedzi i naturalność posługiwania się językiem kaszubskim.

Komisja przyznała wyróżnienie Beniaminowi Arendt z kl. IV (III), trzecie miejsce Adamowi Wesołowskiemu z kl. VI, drugie miejsce Klaudii Hirsz z kl. VI.

Uczniowie otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz drobne upominki.

Do Eliminacji Powiatowych zakwalifikowała się uczennica klasy VI KLAUDIA HIRSZ która zaprezentuje swoje umiejętności czytelnicze w Szkole Podstawowej im. Remusa w Glinczu.

Dnia 29.11.2019r. w Szkole Podstawowej im. Remusa w Glinczu KLAUDIA HIRSZ uczennica klasy VI reprezentowała Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie w VII Pòwiatowò – Gminowigò Kònkùrsu dlô Czëtińców "Méster Bëlnégò Czëtaniô".

Uczestniczka otrzymała pamiątkowy dyplom udziału i drobny upominek.

Życzymy dalszych sukcesów uczniom biorącym udział w konkursie.

p1080049_small.jpg p1080050_small.jpg p1080051_small.jpg p1080055_small.jpg p1080057_small.jpg p1080058_small.jpg p1080061_small.jpg

Strona główna