Dobry Mikołaj czapkę ma czerwoną,

zniszczone kalosze, brodę oszronioną.

Niesie ciężki worek prezentów wspaniałych,

Chce, by wszystkie dzieci dziś się uśmiechały.

Dnia 05.12.2014 r. roku w Przedszkolu w Dzierżążnie odbyła się uroczystość spotkania dzieci z Mikołajem.

Celem spotkania mikołajkowego było:

• pielęgnowanie zwyczajów mikołajkowych,

• zachęcenie do wykazywania inicjatywy i działań twórczych w zakresie ekspresji słownej, ruchowej i plastycznej,

• stwarzanie okazji do okazywania pozytywnych uczuć - radość z otrzymywanych od Świętego Mikołaja prezentów

• doskonalenie umiejętności komunikowania się i używania form grzecznościowych,

• prezentowanie przez dzieci swoich umiejętności wokalnych i recytatorskich,

• zachęcenie dzieci do zgodnej zabawy i współdziałania ze sobą,

• zabawy integracyjne przy muzyce i poczęstunku.

Dzieci w przedszkolu już od rana z niecierpliwością czekały na przyjście Mikołaja, a najbardziej na wymarzone prezenty. Powitały gościa słowami „Witaj Święty Mikołaju tutaj w naszej sali, witają Cię wszyscy duzi i mali, spójrz na nasze buzie, jak się uśmiechają. Ty wiesz o tym dobrze, bardzo Cię kochają. Prosimy Cię, usiądź między nami. Chętnie z Tobą Mikołaju dziś porozmawiamy”.

Wszystkie przedszkolaki przedstawiły ciekawy program artystyczny „Dla naszego Mikołaja”. Recytowały wiersze, np. „Dobry Mikołaj’, „Święty z niespodziankami”, „Kochany Mikołaj”, śpiewały piosenki, np. Święty Mikołaj”, „Mikołajkowe prezenty”, „Kochany Panie Mikołaju”. Były też różne pastorałki oraz w języku kaszubskim - kolędy i wesołe szporty… Wszystkie przedszkolaki i opiekunowie razem z Mikołajem śpiewali kolędy przy akompaniamencie akordeonu.

Dzieci wcześniej wykonywały serduszka i zapisywały na nich w formie rysunków swoje dobre uczynki. Wszystkie trafiły do Mikołaja, bo ma on najlepsze serce na świecie. Wspólnie pisały list do Mikołaja o dobrych zasadach zachowania się w przedszkolu i w domu. A pisały w nim, np. Układamy zabawki na swoje miejsca. Szanujemy swojego kolegę. Mówimy czarodziejskie słowa „proszę”, „dziękuję”, przepraszam”… Mikołaj dawał dzieciom wskazówki, ciekawie omawiał przykłady dobrego zachowania, które mają zastosować dzieci na co dzień, cieszył się bardzo, że przedszkolaki dużo wiedzą i potrafią. Miło spędzony czas uświetniły prezenty, które Święty Mikołaj wręczał dzieciom, a na pamiątkę pozostaną wspólne zdjęcia z ulubiony gościem. Dużym zainteresowaniem tego dnia cieszyły się też zabawy taneczne i plastyczne przy muzyce, np. Pajace, Mikołajki, Gwiazdki, Księżyce, Łańcuszki, Choinki itp. Poczęstunek różnymi słodyczami, owocami i napojami jeszcze lepiej uświetnił ten ulubiony dzień w całym roku. Dzień ten był pełen pozytywnych wrażeń i na pewno zapisze się na długi czas w pamięci naszych przedszkolaków.

dsc04653_small.jpg dsc04658_small.jpg dsc04664_small.jpg dsc04666_small.jpg dsc04668_small.jpg
dsc04670_small.jpg dsc04673_small.jpg dsc04678_small.jpg dsc04693_small.jpg dsc04703_small.jpg
dsc04707_small.jpg dsc04713_small.jpg dsc04732_small.jpg dsc04742_small.jpg dsc04748_small.jpg

Strona główna