W okresie wakacji do szkoły nadesłano dla dzieci z naszej placówki nagrody z II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Polska moja Ojczyzna” w ramach projektu „Sztafeta Pokoleń II” z Fundacji Red Is Bad w Warszawie.

W konkursie brały udział dzieci z Przedszkola w Dzierżążnie i Przedszkola „Baśniowy Zakątek” w Mezowie oraz inne dzieci z naszej szkoły. Nagrody otrzymali: Mateusz Banasik, Maja Dudzik, Antoni Elgert, Klara Hirsz, Fabian Kalkowski, Lucjan Lewicki, Filip Mering, Celina Cybulska, Aleksandra Mehring, Bartłomiej Rzepka, Laura Serkowska, Luiza Serkowska, Alex Włodzik, Damian Gruba, Agata Wesołowska, Błażej Michalski, Zofia Gosz, Laura Konkol, Artur Goryszewski, Leon Stenzel, Otylia Lewna, Amelia Dąbrowska, Franciszek Mielewczyk, Jagoda Klawikowska, Joanna Miłosz, Zofia Miłosz, Hubert Meissner, Jakub Cyrzan, Aleksandra Arendt, Izabela Płotka, Jacek Karczewski, Oskar Knurek, Julia Klinkosz, Mateusz Macholl, Nina Wysocka, Bartosz Żygowski, Aleksander Renowski. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe o wartości nie przekraczającej 600 złotych brutto: odzież, dresy, bluzy, czapki, przedmioty związane z Polską i patriotyzmem, w tym również sprzęt sportowy.

Uczestnikiem konkursu mogło być każde dziecko w wieku poniżej 18 lat. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w dowolnym formacie i dowolną techniką, np. collage, rysunek kredką, węglem, malarstwo na papierze, płótnie, witraż, wydzieranka, wyszywanka, rzeźba, malowanie na szkle, kompozycje z wosku i koralików i inne. Praca plastyczna wykonana przez uczniów miała przedstawiać różne wyobrażenia na temat Polski, kultury, sztuki, historii, przyrody, symboli narodowych i innych skojarzeń i wyobrażeń o naszej Ojczyźnie.Komisja konkursowa w celu wyłonienia zwycięzców kierowała się własnym uznaniem, uwzględniając adekwatność, zgodność z tematyką konkursu, oryginalność, kreatywność i walory artystyczne.

Poprzez udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zachęcano dzieci do popularyzowania i upowszechniania polskiej tradycji historycznej oraz kształtowano postawy patriotyczne za pomocą przekazu artystycznego. Zwieńczeniem konkursu było też wydanie wyjątkowego albumu z pracami nagrodzonych uczestników, który został przekazany na aukcje charytatywne.

Wszystkim laureatom składamy gorące gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

_160604_small.jpg _104031_small.jpg _104157_small.jpg _104316_small.jpg _104503_small.jpg _104539_small.jpg
_104703_small.jpg _104757_small.jpg _104907_small.jpg _105017_small.jpg dscn9412_small.jpg dscn9415_small.jpg
dscn9426_small.jpg dscn9438_small.jpg dscn9440_small.jpg dscn9448_small.jpg dscn9453_small.jpg dscn9456_small.jpg

Strona główna