W tym roku obchodziliśmy październik jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Został on ogłoszony przez papieża Franciszka. Okazją do tego jest setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego Maximum illud. Dokumentem tym pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego.

Postanowiliśmy w naszej szkole zaznaczyć z tej okazji Tydzień Misyjny. W dniach od 21 do 25 października przebieraliśmy się w ubrania wg kolorów misyjnych. Poniedziałek na biało, kolor symbolizujący Europę, we wtorek na żółto - kolor przypisany Azji, w środę na zielono - symbol Afryki, w czwartek na czerwono - symbol Ameryki i w piątek na niebiesko - symbol Oceanii. Dzieci dowiedziały się, że będzie to w formie konkursu. Wygrywa klasa, w której przez cały tydzień najwięcej osób będzie przebierało się wg ustalonej zasady. Z klas IV-VIII wygrała klasa VIIb, z klas I-III klasa Ib, zaś na wyróżnienie zasłużyły dzieci z przedszkola, które przez cały tydzień wszystkie czyli w 100 % były ubrane według ustalonych zasad. Na ten tydzień szkoła została udekorowana plakatami- kontynentami z zdjęciami ukazującymi tematykę misyjną oraz dłońmi pomocy. Tydzień Misyjny rozpoczęliśmy od zawierzenia wszystkich spraw misji w czasie nabożeństw różańcowych w kościele parafialnym w Borowie oraz na katechezach, a szczególnie Mszą św. w niedzielę misyjną 19 października.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za tak wielkie zaangażowanie.

Serca nasze i umysły jeszcze bardziej otworzyły się na MISJE.

W październiku także odbył się konkurs na wykonanie różańca. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które w nim brały udział. Różańce zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej w głównym korytarzu i nagrodzone.

W kategorii klas I-III

I miejsce- Barbara Kowaluk

II miejsce – Nina Wysocka

III miejsce – Dominik Preiss

W kategorii klas IV-VIII

I miejsce- Aldona Cybulska

II miejsce – Agnieszka Walaszkowska

III miejsce – Patryk Dąbrowski

wyróżnienie : Aleksandra Kobiela i Seweryn Cybulski

katecheta

Elżbieta Serkowska

img_0114_small.jpg img_0118_small.jpg img_0228_small.jpg img_0236_small.jpg img_0240_small.jpg img_0241_small.jpg
img_0243_small.jpg img_0244_small.jpg img_0250_small.jpg img_0252_small.jpg img_0253_small.jpg img_0255_small.jpg
img_0260_small.jpg img_0264_small.jpg img_0272_small.jpg img_0277_small.jpg img_0306_small.jpg

Strona główna